Галатасарай не се затрудни с Нефтчи

Турският гранд Галатасарай се класира с лекота за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Отборът на Фатих Терим спечели с 3:1 като гост на Нефтчи (Баку), а в следващата фаза ще има за съперник Хайдук (Сплит) на Кристиян Димитров.Част от звездите на турците, начело с Радамел Фалкао, Арда Туран и Софиан Фегули, останаха на пейката, но последните двама се появиха в игра след почивката. В герой за Галатасарай се превърна сенегалецът Мбайе Диане, който реализира два от головете.Диане откри резултата в 19-ата минута след асистенция на Мартин Линес. Нефтчи изненадващо изравни в началото на второто полувреме чрез Папе Мамаду Мбоджи, но секунди по-късно Кристиан Люиндама вкара втори гол за Галатасарай. До края за гостите стана много по-лесно. В 63-ата минута Муса Диане се разписа за втори път и сложи точка на спора.Лига Европа, втори квалификационен кръг:НЕФТЧИ (БАКУ) - ГАЛАТАСАРАЙ 1:30:1 М. Диане (19)1:1 П. Мбоджи (46)1:2 К. Люиндама (48)1:3 М. Диане (63)