Галатасарай и Фенербахче разочароваха с нулево равенство (видео)

Голямото дерби на турския футбол между Галатасарай и Фенербахче завърши без голове. Мачът на "Тюрк Телеком Арена" не оправда очакванията, а след края му и в двата лагера бяха недоволни от резултата.

През първото полувреме гол на Софиан Фегили от домакините беше отменен заради засада. Галатасарай повече търсеше победата, а "фенерите" разчитаха основно на статични положения.
Защитата на Фенербахче се справи с опазването на Радамел Фалкао, а вратарят Алтай Байъндър блесна с няколко важни спасявания след почивката, включително при един опасен удар на Арда Туран.

Мачът се игра без публика, но въпреки това началото му беше забавено с няколко минути, защото на терена беше хвърлена факла.
Галатасарай остана без победа в шести пореден мач на своя стадион срещу Фенербахче. За последно "лъвовете" спечелиха през 2014-а с 2:1, като и двата гола вкара Уесли Снайдер.

Начело в класирането е новакът Карагюмрюк със 7 точки и по-добра голова разлика от Галатасарай, Аланияспор и Хатайспор на Страхил Попов.