Бостън на една победа от класиране за финала на Изток (видео)

Бостън Селтикс се доближи само на една победа от елиминиране на шампиона в Националната баскетболна асоциация Торонто Раптърс и класиране за финала в Източната конференция, след като "келтите" взеха мач номер 5 от серията със 111:89 и поведоха с 3:2 успеха. Играчите на треньора Брад Стивънс поведоха в резултата от самото начало и не допуснаха да загубят аванса си в нито един момент, Символичните гости спечелиха първата четвърт на мача с 25:11, а във втората преднината им достигна до 28 точки при 60:32. След това бе ясно, че мачът ще се доиграе през второто полувреме и така Торонто се нуждае от две победи в оставащите два мача, ако иска да запази живи надеждите си за втора поредна титла. Най-резултатен за Бостън в мача бе Джейлън Браунс с 27 точки. Още 21 точки прибави гардът Кемба Уокър, докато с 18 точки и 10 борби завърши Джейсън Тейтъм.За Торонто Фред ВанВлийт вкара 18 точки, а 16 прибави резервата Норман Пауъл.