Клипърс поведе с 2-1 победи на Денвър (видео)

В Западната конференция Лос Анджелис Клипърс поведе с 2-1 победи на Денвър Нъгетс след успех със 113:107 в третия мач от серията.

За разликата от другия мач за вечерта, тук интригата се запази до самия край, като Клипърс наваксаха изоставане от 12 точки в средата на втората четвърт и седем от средата на последната част.
Пет минути преди финалната сирена Денвър имаше преднина от 101:99, но по-големият опит на отбора от Лос Анджелис и неточните стрелби на "златните буци" в крайна сметка наклониха везните в полза на символичните гости.
Най-резултатен за Лос Анджелис Клипърс с 32 точки бе Пол Джордж, докато Кауай Ленард приключи с 23 точки и 14 борби. За Денвър 32 точки, 12 борби и 8 асистенции записа Никола Йокич, а Майкъл Портър-джуниър остана с 18 точки и 10 борби.