Нидерландия започна с трудна победа при новия селекционер (видео)

Нидерландия записа минимален домакински успех с 1:0 над Полша в първия си мач от група 1 на дивизия "А" в Лигата на нациите. Попадението отбеляза Стивън Бергвайн в 61-ата минута. Двубоят бе ръководен от родния съдия Георги Кабаков и беше дебютен за селекционера на "лалетата" Дуайт Лодевегес, който замени напусналия Роналд Куман.

"Лалетата" владееха инициативата през първата част, но не стигнаха до гол. В 13-ата минута Камил Йозвиак пробва далечен удар, който мина встрани от вратата. В 22-ата се откри добра възможност пред Промес, но и неговият шут по посока на далечния долен ъгъл се оказа неточен. В 27-ата Ван Дайк надскочи всички при центриране от корнер, но ударът му с глава попадна в обятията на Шчесни. В 33-ата Пьонтек насочи добре свой изстрел, но Яспер Силесен успя да го избие в ъглов удар. Малко след това Депай си пробва късмета, но не умери добре топката. В последните секунди на полувремето воле на Де Йонг беше спряно от близката странична греда. В 49-ата минута Депай не успя да овладее топката след центриране отдясно и пропусна отличен шанс да се разпише. В 58-ата той се опита да прехвърли Шчесни, но вратарят не му подволи да го стори. В 61-ата Де Йонг центрира в наказателното поле, след което Ханс Хатебур насочи топката успоредно на вратата, а Бергвайн беше на точното място, за да завърши атаката за 1:0 в полза на Нидерландия. Това беше първи гол за крилото на Тотнъм с националната фланелка. В 64-ата Промес стреля, но Шчесни улови удара му. До края на мача нямаше сериозни положения за нов гол пред двете врати и така "оранжевите" започнаха второто издание на Лигата на нациите с победа. Това е седми мач без загуба за нидерландците, които имат 6 победи в тях. Следващият им противник обаче е силният отбор на Италия. НИДЕРЛАНДИЯ - ПОЛША 1:0 1:0 Бергвайн (61')