ЛА Клипърс удари Далас след голям мач на Ленард, Дончич се контузи (видео)

Един от основните претенденти за титлата на НБА този сезон Лос Анджелис Клипърс отново поведе в резултата в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА с Далас Маверикс. Калифорнийци надиграха тексасци със 130:122 в мач №3 от серията и водят с 2:1 победи. Решаваща се оказа втората четвърт, в която Клипърс се откъснаха напред в резултата, спечелвайки частта с 45:31.

Другата неприятна новина за Мавс след завършилия тази сутрин наше време сблъсък е, че словенската суперзвезда на тима Лука Дончич получи контузия. 21-годишният словенски гард-крило е с навехнат ляв глезен и очаква резултатите от ядрено-магнитния резонанс. Много е вероятно Дончич да пропусне следващия мач от серията. Словенецът получи травмата в третата четвърт, след което се завърна за кратко на паркета в четвъртата част, но не успя да довърши мача. Въпреки това Дончич записа поредния си трипъл-дабъл: 13 точки, 10 борби и 10 асистенции, постигнати за 29 минути игра. На 21 години и 175 дни той стана третият най-млад играч в историята на НБА, който успява да запише трипъл-дабъл в плейофен мач. Единствените двама, които имат подобно постижение на по-млада възраст, са Меджик Джонсън и ЛеБрон Джеймс. Другата голяма звезда на Далас - латвийският център-крило Кристапс Порзингис, направи силен мач с 34 точки и 13 борби, но усилията му се оказаха недостатъчни за тима на Рик Карлайл. По 22 точки за Далас отбелязаха гардовете Тим Хардауей и Сет Къри (от пейката). Над всички в мача обаче бе суперзвездата на Клипърс Кауай Ленард. Той записа 36 точки, 9 борби, 8 асистенции, 2 откраднати топки и 1 блок. Всичките играчи от стартовата петица на водения от Док Ривърс отбор записаха двуцифрен брой точки, като другата голяма звезда на тима Пол Джордж се отчете едва с 11. Ландри Шамет обаче наниза 18, а Ивица Зубац и Маркъс Морис добавиха съответно по 15 и 14. Четвъртият мач от серията е на 23 август. Както е известно, всички мачове от НБА след рестарта се играят в Орландо.