Левски шампион за младежи до 20 години (видео + снимки)

Отборът на Левски стана шампион на държавното първенство по волейбол за младежи до 20 години. Воденият от Андрей Жеков тим разби Славия с 3:0 (25:12, 25:18, 25:22) във финалния мач за титлата, който се игра тази вечер в бургаската зала "Младост".

"Сините" буквално попиляха съперника с мощния си сервис в първите две части. "Белите" разчитаха основно на привлечения за финалите талант от Нефтохимик 2010 (Бургас) Денис Карягин. Играта на Левски обаче бе по-балансирана и помогна за аванса от 2:0. В третата част обаче Славия заигра по-добре и поведе с 2-3 точки, които запази до 21:19, когато "сините" момчета сътвориха обрат, за да затворят мача след 25:22 и 3:0 след ас на Александър Николов.В малкия финал на турнира волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха домакините от Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 26:24). Така тимът на Разлог завърши на трето място и с бронзовите отличия. Отборът на Дея оформи финалната четворка.Крайно класиране на държавното първенство за младежи до 20 години:1. Левски2. Славия3. Пирин (Разлог)4. Дея Спорт (Бургас)5. ЦСКА6. Миньор (Перник)7. Хебър (Пазарджик)8. Черно море (Варна)Индивидуални награди от държавното първенство за младежи до 20 години:Най-полезен състезател (MVP): Самуил Вълчинов (Левски)Най-добър нападател: Денис Карягин (Славия)Най-добър разпределител: Борис Николов (Славия)Най-добър изпълнител на начален удар: Александър Николов (Левски)Най-добро либеро: Дамян Колев (Левски)