Левски и Славия се класираха за финал при юношите до 20 години

Отборите на Левски и Славия ще играят за титлата в държавното първенство по волейбол за юноши до 20 години. Финалният турнир се провежда в бургаската зала "Младост". Двата тима победиха своите съперници в днешните полуфинали, като сториха това категорично и постигнаха чисти победи.

В първия полуфинал волейболистите на Левски надиграха домакините от Дея спорт с 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) и се класираха за финал. Бургазлии пък излизат в спора за третото място пред собствена публика.

Във втория полуфинал тимът на Славия също нямаше проблеми, като се наложи над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:19) и продължава в двубоя за златото. Представителите на Пирин ще играят срещу Дея в двубоя за бронза.

Снимка: волейболен клуб Левски София