Гол в 96-ата минута остави Манчестър Юнайтед извън топ 4 (видео)

Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като допусна късен изравнителен гол и завърши 2:2 със Саутхамптън на "Олд Трафорд". "Светците" поведоха с гол на Стюарт Армстронг (12'), но Маркъс Рашфорд (20') и Антони Марсиал (23') направиха пълен обрат за по-малко от три минути. В 96-ата минута Майкъл Обафеми реализира изравнителното попадение, което остави "червените дяволи" на пета позиция с еднакъв брой точки с Лестър и една по-малко от Челси.

Иначе чудесната серия на тима на Оле Гунар Солскяер без загуба продължава. Отборът няма поражение вече в 18 поредни срещи. За първи път от януари/февруари 1993 година Манчестър Юнайтед излезе с непроменен стартов състав в пети пореден двубой в Премиър лийг. Пол Погба и Бруно Фернандеш отново ръководеха играта в халфовата линия, а Маркъс Рашфорд, Атнони Марсиал и Мейсън Грийнууд оформиха скоростното нападателно трио на домакините. В състава на Саутхамптън също нямаше никакви промени и Ралф Хазенхютъл заложи на еднаква единайсеторка за трети пореден път. В самия край на първата част Ромеу влезе доста опасно в краката на Грийнууд. Халфът на Саутхамптън обаче се отърва без никакъв картон в тази ситуация. В началото на второто полувреме гостите имаха претенции за дузпа. Удар на Ингс бе блокиран от Магуайър в наказателното поле, но след това Армстронг се пласира пред тялото на централния бранител и падна, след като бе побутнат в гръб. Реферът даде знак, че играта трябва да продължи. В 55-ата минута Рашфорд отправи много хубав удар от около 25 метра, след който топката профуча в близост до дясната греда на вратата на Маккарти. Саутхамптън отговори с прострелно центрирана на Уорд-Праус отдясно, но Дани Ингс и Че Адамс не успяха да засекат. Солскяер реши да замени Погба с Фред, а Шейн Лонг влезе е игра за "светците" на мястото на Адамс. В 69-ата минута Рашфорд проби на скорост, размени подавания с Марсиал, но в последния момент не успя да прати топката във вратата, защото Бертранд се намеси и блокира изстрела му. Люк Шоу получи контузия при опита си за едно центриране отляво и 1/4-час преди края бе заменен от Брендън Уилямс. В последните минути Саутхамптън наложи натиск, а Юнайтед се затвори. В 86-ата Давид Де Хеа се отличи в много важна намеса, след като спаси силен удар на Редмънд, който проби добре отляво. Юнайтед завърши двубоя с човек по-малко, след като  и Брендън Уилямс получи тежка контузия след болезнен сблъсък с Уокър-Питърс. Солскяер обаче бе направил всичките си смени.