Лестър се разправи с Шефилд Юн и не изпуска ШЛ от поглед (видео)

Лестър продължава лютата битка за място в Шампионската лига, след като изигра много силни 90 минути и заслужено се наложи с 2:0 над Шефилд Юнайтед у дома. По този начин - два кръга преди края - тимът на Брендън Роджърс остава четвърти, като е не точка от третия Челси. В следващия си мач “лисиците” гостуват на Тотнъм, след което идва директният сблъсък с Манчестър Юнайтед, който е точно зад тях. С този успех днес Лестър си гарантира най-малко участие в Лига Европа. Шефилд Юнайтед също продължава да има шансове за ЛЕ, но те намаляха.

Лестър превъзхождаше своя опонент през цялото време и заслужаваше да се наложи с далеч по-изразителен резултат. Айосе Перес вкара за 1:0 в 29-ата минута след асистенция на дебютанта Люк Томас. През второто полувреме домакините изпуснаха три чисти положения, но всичко си дойде на мястото в 79-ата, когато Демарай Грей реализира за 2:0.

За цял мач “остриетата” стигнаха до един единствен удар в очертанията на вратата - в 63-ата минута, който за малко да не доведе до изравняване. В последните два кръга Шефилд приема Евертън и гостува на Саутхамптън.