"Остриетата" зарадваха Лестър и Манчестър Юнайтед с бой над Челси (видео)

Шефилд Юнайтед победи с 3:0 Челси на "Брамал Лейн" в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. След този резултат "сините от Лондон" могат да изпаднат извън топ 4 в понеделник вечер, ако дотогава преследвачите Лестър и Манчестър Юнайтед спечелят своите мачове от кръга. Дейвид Макголдрик (18' и 77') и Оливър Макбърни (33') донесоха втора поредна победа на своя отбор, след която Шефилд Юнайтед излезе на шесто място във временното класиране.

Ситуацията на терена обаче не се променяше особено. Челси владееше много топката, но не успяваше да създава напрежение пред Хендерсън. В 66-ата минута в игра за гостите се появи и Жиру, който замени Пулишич. Още с първото си докосване французинът създаден опасност, след като засече от въздуха дълго подаване към него, но топката премина встрани от целта. В 73-тата минута Тами Ейбрахам пропусна чудесна възможност. Рюдигер отклони с глава центриране от корнер, след което топката стигна до далечната греда, където младият нападател не успя да я натисне и ударът му премина над напречната греда. Това бе й най-добрият шанс за гостите до момента. При първата си по-опасна атака за втората част Шефилд стигна до трети гол. Рюдигер не успя да изчисти добре подаване отдясно на Мусе, което даде шанс на Макголдрик да отбележи втория си гол. В 82-рата минута Лис Мусе пропусна страхотен шанс да отбележи четвърти гол, след като бе изведен сам срещу Кепа и прехвърли стража, но топката премина на сантиметри встрани. Челси остава на трето място само с точка пред Лестър и две пред Манчестър Юнайтед, като "лисиците" и "червените дяволи" са с мач по-малко. Шефилд вече е на шеста позиция - на четири точки зад петия. СЪСТАВИТЕ ТУК!