"Остриетата" зарадваха Лестър и Манчестър Юнайтед с бой над Челси (видео)

Шефилд Юнайтед победи с 3:0 Челси на "Брамал Лейн" в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. След този резултат "сините от Лондон" могат да изпаднат извън топ 4 в понеделник вечер, ако дотогава преследвачите Лестър и Манчестър Юнайтед спечелят своите мачове от кръга. Дейвид Макголдрик (18' и 77') и Оливър Макбърни (33') донесоха втора поредна победа на своя отбор, след която Шефилд Юнайтед излезе на шесто място във временното класиране.

Една промяна имаше в състава на домакините. Дейвид Макголдрик замени Били Шарп. Франк Лампард предприе две корекции в своите 11. Жоржиньо и Тами Ейбрахам бяха титуляри за сметка на контузения Били Гилмор и Оливие Жиру, който остана на скамейката за началото. Там бе 17-годишният кадър на академията на Челси Люис Гейт.
В 18-ата минута удар на Макбърни от воле рикошира и стана труден за Кепа, който все пак изби на голлинията. Макголдрик обаче направи добавка отблизо, с която даде аванс на домакините. 12 минути преди края на първата част "остриетата" нанесоха нов удар. Стивънс проби отляво и центрира към Макбърни, който засече с глава от границата на малкото наказателно поле - 2:0. Кепа не помръдна, въпреки че топката бе насочена в неговия ъгъл.

Най-добрата възможност за Челси преди почивката дойде едва в 43-тата минута, когато Рийс Джеймс стреля добре по земя към левия ъгъл, но Дийн Хендерсън внимаваше и направи качествено спасяване. Гостите иначе владееха топката в 77% от времето, но им липсваше свежести и идеи в атака. Тимът на Крис Уайлдър пък демонстрира много по-директен и ефективен футбол и заслужено се оттегли на почивка с комфортен аванс.
На почивката Франк Лампард направи двойна смяна - Рюдигер и Алонсо замениха Кристенсен и Маунт.
Ситуацията на терена обаче не се променяше особено. Челси владееше много топката, но не успяваше да създава напрежение пред Хендерсън. В 66-ата минута в игра за гостите се появи и Жиру, който замени Пулишич. Още с първото си докосване французинът създаден опасност, след като засече от въздуха дълго подаване към него, но топката премина встрани от целта.
В 73-тата минута Тами Ейбрахам пропусна чудесна възможност. Рюдигер отклони с глава центриране от корнер, след което топката стигна до далечната греда, където младият нападател не успя да я натисне и ударът му премина над напречната греда. Това бе й най-добрият шанс за гостите до момента.
При първата си по-опасна атака за втората част Шефилд стигна до трети гол. Рюдигер не успя да изчисти добре подаване отдясно на Мусе, което даде шанс на Макголдрик да отбележи втория си гол.
В 82-рата минута Лис Мусе пропусна страхотен шанс да отбележи четвърти гол, след като бе изведен сам срещу Кепа и прехвърли стража, но топката премина на сантиметри встрани.
Челси остава на трето място само с точка пред Лестър и две пред Манчестър Юнайтед, като "лисиците" и "червените дяволи" са с мач по-малко. Шефилд вече е на шеста позиция - на четири точки зад петия.