Хаджиев титуляр при драматична победа на Академия Пушкаш

Камен Хаджиев се завърна в състава на Академия Пушкаш, а тимът му постигна първа победа след подновяването на унгарското първенство. Българинът и съотборниците му се наложиха с 2:1 над Капошвар и се намират на 4-о място в класирането.Реултата откри Йосип Кнежевич от дузпа в 7-ата минута, но в 23-ата Атила Сакай изравни отблизо след центриране от корнер. Трите точки за Академия Пушкаш осигури 19-годишният румънец Нандор Тамаш в последните секунди.В друг двубой от 28-ия кръг Диошдьор не успя да победи гостуващия Залаегерсег - 1:1. Янош Сепе си вкра автогол и домакините поведоха, но десетина минути преди края Лола Бендегуз спаси Залаегерсег от загуба, а Диошдьор изостана с две точки от Академия Пушкаш.В късния мач Пакш и Ференцварош направиха 2:2, като и двата гола за домакините паднаха в добавеното време. Въпреки разочарованието, грандът от Будапеща дръпна с 9 точки пред МОЛ Фехервар на Георги Миланов.Унгария, ОТП Банк Лига - 28 кръг:АКАДЕМИЯ ПУШКАШ - КАПОШВАР 2:11:0 Й. Кнежевич (7) д.1:1 А. Сакай (23)2:1 Н. Тамаш (90)ДИОШДЬОР - ЗАЛАЕГЕРСЕГ 1:11:0 Я. Сепе (68) авт.1:1 Б. Бола (80)ПАКШ - ФЕРЕНЦВАРОШ 2:20:1 М. Блажич (57)0:2 И. Харатин (82)1:2 Й. Виндекер (90+2)2:2 М. Шайбан (90+6)