Хаджиев титуляр при драматична победа на Академия Пушкаш

Камен Хаджиев се завърна в състава на Академия Пушкаш, а тимът му постигна първа победа след подновяването на унгарското първенство. Българинът и съотборниците му се наложиха с 2:1 над Капошвар и се намират на 4-о място в класирането.

Реултата откри Йосип Кнежевич от дузпа в 7-ата минута, но в 23-ата Атила Сакай изравни отблизо след центриране от корнер. Трите точки за Академия Пушкаш осигури 19-годишният румънец Нандор Тамаш в последните секунди.
В друг двубой от 28-ия кръг Диошдьор не успя да победи гостуващия Залаегерсег - 1:1. Янош Сепе си вкра автогол и домакините поведоха, но десетина минути преди края Лола Бендегуз спаси Залаегерсег от загуба, а Диошдьор изостана с две точки от Академия Пушкаш.

В късния мач Пакш и Ференцварош направиха 2:2, като и двата гола за домакините паднаха в добавеното време. Въпреки разочарованието, грандът от Будапеща дръпна с 9 точки пред МОЛ Фехервар на Георги Миланов.