36-годишен босненец донесе Купата на Унгария на Хонвед (видео)

Хонвед спечели Купата на Унгария за осми път в историята си, след като във финала тази вечер се наложи на Мезьокьовешд с 2:1. Големият герой за тима от Будапеща беше 36-годишният халф Джордже Камбер. Босненецът, който е и капитан на тима, вкара двата гола за триумфа. За Мезьокьовешд се разписа Ласло Пекар.

Хонвед игра на финал в турнира за 19-и път и вдигна купата отново след пауза от 11 години. Мезьокьовешд пък никога не бе преминавал полуфиналното стъпало в надпреварата. Тимът на Атила Кутор имаше по-труден път до сблъсъка за отличието, като отстрани Капошвар, Академия Пушкаш и МОЛ Фехервар, а Хонвед елиминира само един съперник от елита - Пакс.
Мачът на "Пушкаш Арена" се игра пред около 10 000 зрители, колкото бяха допуснати на стадиона. Първата голова възможност се откри пред символичните гости, но Жомбор Берец не уцели вратата. В 33-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Камбер, който стреля, а рикошет в защитника Андрий Нестеров прати кълбото в мрежата - 1:0.

Мезьокьовешд изравни само 4 минути по-късно с прекрасно попадение на Пекар. 27-годишният халф, който няма нито един гол от началото на сезона в първенството, направи безпомощен стража на Хонвед Томаш Туйвел с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Скъпоценният гол, донесъл трофея на Хонвед, падна в 56-ата минута. Негов автор стана отново капитанът Джордже Камбер, който вкара с глава след кратко разбъркване в наказателното поле.

На пейката за отбора от Будапеща остана бившият защитник на ЦСКА Тончи Кукоч, а старши треньорът Ищван Пизонт ликува с купата 31 години след като я спечели и като футболист.