Мъри стартира трудно, но стигна до обрат

Голямата надежда на домакините Анди Мъри се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 4 Мъри наниза 13 аса при успеха над испанеца Даниел Химено-Травер с 4:6, 6:3, 6:0, 6:0. Мачът стана едва четвърти в историята на "Уимбълдън", който се игра при спуснат покрив на Централния корт заради дъжда в Лондон. Британецът стартира трудно, но след 3:3 спечели 15 поредни гейма, а с това и мача. "Започнах лошо, а в същото време той удряше много добре топката и заслужено взе първия сет. Хубавото е, че успях да се задържа в мача, а след като поведох в края на втората част заиграх наистина добре", коментира Мъри, който завърши с 45 печеливши удара. 59-ият в света Химено-Травер допусна първи пробив едва в осмия гейм на втория сет, но до края той не бе в състояние да се противопостави на съперника си. Испанецът взе медицински таймаут при при 0:5 в третата част заради проблем с коляното. Той успя да спечели само 15 точки в последните два сета. Така след малко повече от два часа Мъри триумфира и във втория кръг ще срещне победителя от мача между Тобиас Камке (Германия) и Блаж Кавчич (Словакия). Миналогодишният финалист Томаш Бердих от Чехия нямаше никакви проблеми в първия кръг. Поставеният под номер 6 Бердих пласира 12 аса и 32 печеливши удара за успеха над италианеца Филипо Воландри с 6:2, 6:2, 6:1 за 94 минути. Следващият съперник на чеха ще бъде Жулиан Бенто от Франция, който отстрани трудно белгийския квалификант Рубен Бемелманс с 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1. Бенето наниза 22 аса и 54 печеливши удара в мача, който продължи 2:40 часа.