Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Мъри стартира трудно, но стигна до обрат

Голямата надежда на домакините Анди Мъри се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 4 Мъри наниза 13 аса при успеха над испанеца Даниел Химено-Травер с 4:6, 6:3, 6:0, 6:0. Мачът стана едва четвърти в историята на "Уимбълдън", който се игра при спуснат покрив на Централния корт заради дъжда в Лондон. Британецът стартира трудно, но след 3:3 спечели 15 поредни гейма, а с това и мача. "Започнах лошо, а в същото време той удряше много добре топката и заслужено взе първия сет. Хубавото е, че успях да се задържа в мача, а след като поведох в края на втората част заиграх наистина добре", коментира Мъри, който завърши с 45 печеливши удара. 59-ият в света Химено-Травер допусна първи пробив едва в осмия гейм на втория сет, но до края той не бе в състояние да се противопостави на съперника си.

Испанецът взе медицински таймаут при при 0:5 в третата част заради проблем с коляното. Той успя да спечели само 15 точки в последните два сета. Така след малко повече от два часа Мъри триумфира и във втория кръг ще срещне победителя от мача между Тобиас Камке (Германия) и Блаж Кавчич (Словакия). Миналогодишният финалист Томаш Бердих от Чехия нямаше никакви проблеми в първия кръг. Поставеният под номер 6 Бердих пласира 12 аса и 32 печеливши удара за успеха над италианеца Филипо Воландри с 6:2, 6:2, 6:1 за 94 минути. Следващият съперник на чеха ще бъде Жулиан Бенто от Франция, който отстрани трудно белгийския квалификант Рубен Бемелманс с 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1. Бенето наниза 22 аса и 54 печеливши удара в мача, който продължи 2:40 часа.