Ман Юнайтед си отмъсти на Ливърпул при завръщането на Суарес (ВИДЕО)

Шампионът Манчестър Юнайтед си върна на Ливърпул за поражението с 0:1 в шампионатния сблъсък между двата тима и го победи със същия резултат в двубоя между големите съперници на "Олд Трафорд" от третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия "Кепитъл Уан Къп". Единственото попадение за "червените дяволи", което се оказа и победно, реализира Хавиер Ернандес-Чичарито, след центриране от корнер в 46-ата минута на двубоя. По този начин домакините спечелиха срещата по почти същия начин, по който допуснаха загуба на "Анфийлд" в третия кръг от Премиър лийг. Уругвайският нападател на Ливърпул Луис Суарес се завърна в състава на гостите след 10 мача наказание и над 150 дни извън терените на Англия, като се отличи с няколко пропуска и удар в гредата, но така и не успя да се разпише. Преди почивката и двата отбора имаха положения да се разпишат, но Симон Миньоле спаси ударите на футболистите на Манчестър Юнайтед към неговата врата, докато играчите на Ливърпул на няколко пъти осъществиха добри комбинации в предни позиции, но пропускаха в решителния момент преди гола. Със самото начало на втората част домакините нанесоха своя удар. Хавиер Ернандес се освободи от опеката на Хосе Енрике при изпълнение на корнер и отблизо с леко чукване на топката не остави шансове за реакция на Миньоле - 1:0. Този гол сякаш даде допълнително самочувствие на домакините и в рамките на няколко минути те сътвориха още две опасности пред вратата на Ливърпул. Шинджи Кагава уцели горната греда зад Миньоле с отличен удар, а Луиш Нани бе съборен в наказателното поле на мърсисайдци, но реферът Марк Клатънбърг не отсъди дузпа, която телевизионните повторения показаха, че е трябвало да даде. Постепенно Ливърпул започна да поглежда по-уверено към вратата на съперника и до края на мача създаде няколко положения, за които може да съжалява, че не успя да реализира. Виктор Моузес от упор не успя да преодолее Де Хеа, а Луис Суарес уцели горната греда с удар от фаул. Още два шута на уруса минаха извън очертанията на вратата на "червените дяволи", а стражът на домакините отрази и удар на Джордън Хендерсън по диагонала, за да задържи аванса на своя тим. Така Манчестър Юнайтед удържа своя аванс и продължи напред в надпревара по възможно най-сладкия начин - с успех над един от големите си конкуренти Ливърпул.МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:0 1:0 - Ернандес (46) МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!