Арсенал напред след драма с дузпи (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига Арсенал се класира  за четвъртия кръг на турнира "Кепитъл Уан Къп", след като успя да преодолее Уест Бромич след изпълнение на дузпи. В редовното време и след продълженията мачът завърши 1:1, но при изпълнението на 11-метрови наказателни удари възпитаинците на Арсен Венгер показаха по-голямо самочувствие и победиха след 4:3 в тяхна полза.

Томас Айсфелд изведе лондончани напред в резултата след час игра, след като получи добър пас от колегата си в атака Никлас Бендтнер. Само няколко минути по-късно обаче домакините се върнаха в мача с гол на Сайдо Берахино след центриране на Стивън Рийд.

При дузпите футболистите на Арсенал демонстрираха по-голямо хладнокръвие и с победа 4:3 си осигуриха лондонско дерби срещу Челси в следващия кръг на надпреварата.