Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ливърпул се върна към победите, Стъридж и Суарес плашат (видео)

Тимът на Ливърпул се върна на победния път и след три поредни мача без успех във всички турнири, взе трите точки срещу Съндърланд след 3:1 на "Стейдиъм ъф Лайт". Луис Суарес се завърна във Висшата лига с два гола, след като пропусна 10 мача заради наказание за ухапването на Бранислав Иванович от Челси през миналия сезон. Уругвайският нападател вкара втория и третия гол за мърсисайдци след асистенции на партньора си в атака Даниел Стъридж, който пък откри резултата за гостите от Мърсисайд.

Емануеле Джакерини вкара почетното попадение за "черните котки" в началото на второто полувреме, след като се възползва от избита от Симон Миньоле топка в наказателното поле на Ливърпул.

Трите точки изпратиха момчетата на Брендън Роджърс на второто място в класирането с актив от 13 точки, колкото има и Тотнъм. "Червените" изостават на две от първия в подреждането Арсенал. Съндърланд остава последен с едва една точка след четвъртата поредна загуба в шампионата.

Стъридж откри резултата за гостите в 28-ата минута на двубоя, след като засече центриране на Стивън Джерард от корнер. Домакините претендираха, че английският национал е отбелязал попадението с ръка, но реферът Хауърд Уеб прецени, че тя е била прилепена до тялото на футболиста и зачете попадението. Само осем минути по-късно Стъридж напредна отлично по дясното крило и изведе Луис Суарес на чиста позиция в малкото наказателно поле пред Киърън Уестууд, за да вкара уругваецът първия си гол за сезона в първия си мач в Премиър лийг за този шампионат.

Втората част обаче започна много по-добре за домакините, които се хвърлиха в атаки и след няколко добри положения пред Симон Миньоле, успяха да намалят изоставането си. Ки Сун-юен стреля силно към вратата на "червените", белгийският вратар на гостите успя да избие, но топката попадна в Джакерини, който отблизо опъна мрежата за 1:2.

Последваха напрегнати минути за гостите, в които Съндърланд създаде суматоха в наказателното поле пред Миньоле, но не успя да се възползва от объркванията в отбраната на мърсисайдци. Така в 88-ата минута Даниел Стъридж отново намери Луис Суарес на празна врата при добра контраатака на Ливърпул и Ел Пистолеро не сгреши от няколко метра за крайното 1:3 в полза на гостите.