Зенит с втори разгром за три дни (видео)

Зенит запази лидерската си позиция в руската Премиер лига, след като разгроми с 4:1 като гост Криля Советов. Тимът от Санкт Петербург демонстрира, че навлиза във форма и постигна нова убедителна победа, след като само преди три дни спечели с 4:0 визитата си на Ростов. По два гола в Самара отбелязаха Хълк и Олег Шатов. Домакините изиграха добро първо полувреме и поведоха с попадение на Режинал Гору, но след това бяха безсилни срещу офанзивната мощ на питерци.Предвид натоварена програма на Зенит, старши треньорът Лучано Спалети даде почивка на някои от обичайните титуляри. Така в стартовите 11 попаднаха Владимир Бистров и Анатолий Тимошчук, както и доскоро контузеният Александър Анюков. В края на мача пък в игра се завърна Доменико Кришито. Италианският национал дълго време лекуваше травма и това бе първият му мач през сезона.Домакините от Самара започнаха по-силно и поведоха в 22-ата минута с гол на Режинал Гору. Хаитянинът беше перфектно изведен от Пьотър Немов и с безпощаден удар матира Юрий Лодигин. Зенит владееше инициативата, но трудно стигаше до голови положения. Най-добрата възможност за питерци беше един мощен шут на Хълк от фаул, но Сергей Веремко се разтегна и изби.След почивката Зенит вдигна оборотите и набързо обърна нещата в своя полза. В 47-ата минута Владимир Бистров проби и от аутлинията върна към Хълк, който разстреля Веремко. Малко по-късно силен удар на Шатов рикошира в гърба на защитник на домакините и влетя във вратата - 1:2.Интригата приключи в 61-ата минута. резервата Андрей Аршавин подаде великолепно към набралия скорост Хълк и той технично реализира втория си гол в двубоя. Крайния резултат оформи отново Шатов, който бе оставен непокрит около границата на наказателното поле и с красив удар не остави шансове на Веремко.След четвъртата си поредна победа Зенит има 23 точки, колкото има и Спартак (Москва). Такъв актив може да събере и шампионът ЦСКА (Москва), ако победи Анжи. Криля Советов е на 12-о място с 9 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА