Вихрено начало за Надал на US Open

Рафаел Надал постигна убедителна победа на старта на US Open. Испанецът срази представиеля на домакините Райън Харисън с 6:4, 6:2, 6:2 и с лекота се класира за втория кръг. Играта на Рафа не блестеше, но неговият съперник допусна твърде много грешки и улесниа задачата на един от големите фаворити за трофея. Харисън стоеше относително равностойно на корта само в първия сет, след което не оказа никаква съпротива. Надал рано стигаше до пробив и контролираше развитието на следващите два сета. В същото време испанецът нито веднъж не загуби подаването си. Пред Харисън се откриха само два шанса в хода на мача, но той ги пропиля."Миналата година нямах възможност да участвам в турнира, но сега се радвам, че отново съм тук. Сезонът се развива чудесно за мен и дано всичко продължи по същия начин", каза надал минути след последната точка.Всички резултати от първия ден на US Open вижте тук.