Борусия (Д) с класика пред 26 000 зрители

Вицешампионът на Германия Борусия (Дортмунд) записа убедителна победа във втората си контрола преди началото на сезона. "Жълто-черните" разгромиха с 3:0 третодивизионния Магдебург. Головете отбелязаха Марко Ройс, Свен бендер и Ерик Дурм.Мачът се игра пред 26 000 зрители и очаквано премина изцяло под диктовката на дортмундци. Участие в проверката не взеха новите попълнения Сократис папастатопулос, Пиер-Емерик Обамеянг и привлеченият преди броени часове Хенрих Мхитарян.Ройс откри малко преди почивката с красиво изпълнение от фаул, а Бендер покачи с удар от около 25 метра в средата на втората част. Крайния резултат оформи 21-годишният Дурм след пас на Кевин Гроскройтц.Следващата контрола на Борусия е в четвъртък срещу Мепен.