Борусия (Дортмунд) изнесе лекция на Рангелов и компания

Борусия (Дортмунд) записа нов успех в контролите на тима от предсезонната подготовка. Тази вечер отборът на Юрген Клоп се наложи с 4:1 над швейцарския Люцерн. Едно полувреме за домакините пък записа българският нападател Димитър Рангелов, който е бивш футболист на "жълто-черните".

Борусия дръпна с два гола до средата на първото полувреме с попадения на Дукш в 9-ата и Роберт Левандовски в 29-ата минута. В 38-ата минута Люцерн намали с попадение на Лескано, но Хенрик Мхитарян в 42-ата минута доведе нещата до 3:1. Крайното 4:1 пък бе оформено от Марко Ройс в 55-ата минута на мача.

Люцерн - Борусия (Д) 1:4
0:1 Дукш (9)
0:2 Левандовски (29)
1:2 Лескано (38)
1:3 Мхитарян (42)
1:4 Ройс (55)

Борусия (I полувреме): Лангерак, Папастатопулос, Хумелс, Суботич, Бандовски, Гюндоган, Кирх, Хофман, Мхитарян, Дукш (Дурм 33), Левандовски

Борусия (II полувреме): Лангерак, Дурм, Суботич, Сар, Шмелцер, Шахин, Гроскройц, Обамеянг, Блашчиковски, Ройс, Шийбер