Борусия (Дортмунд) надигра Базел, Мхитарян блести с гол и асистенция

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа в контролите от лятната си подготовка. Тази вечер "жълто-черните" надиграха швейцарския Базел с 3:1, а новото попълнение Хенрих Мхитарян показа класата си и отбеляза първия си гол за тима.

Марко Ройс даде прединна на Борусия в 11-ата минута, когато се въплозва от прекрасен пробив и асистеция на Мхитарян. В 17-ата Шер възстанови равенството в резултата, но в 27-ата минута отново Мхитарян демонстрира класа и след двойно подаване с Нури Шахин заби топката във вратата за 2:1.

През второто полувреме дортмунци излязоха с изцяло нов състав, като на терена се появи и другото ново попълнение Пиер-Емерик Обамеянг. Третото попадение за гостите в мача пък отбеляза Йонас Хофман в последната минута на двубоя.

Базел - Борусия (Д) 1:3
0:1 Ройс (11)
1:1 Шер (17)
1:2 Мхитарян (27)
1:3 Хофман (90)

Борусия (Д) (I полувреме):  Вайденфелер, Дурм, Сократис, Хумелс, Шмелцер, Бендер, Шахин, Блашчиковски, Мхитарян, Ройс, Левандовски

Борусия (Д) (II полувреме): Хоман, Суботич, Зар, Бандовски, Гроскройц, Кирх, Гюндоган, Хофман, Дукш, Обамеянг, Шибер