Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

Борусия (Д) натупа Бурсаспор

Борусия (Дортмунд) надигра категорично тима на Бурсаспор в контролна среща между двата състава от лятната подготовка. Срещата се игра на стадион "Кешпойнт Арена" в град Алтах, Австрия. Наставникът на немците Юрген Клоп пък отново заложи на два различни състава в двете полувремена на двубоя.

Борусия бе отборът, който доминираше в началното и в 13-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг отправи удар от трудна позиция, вратарят спаси, след това и Хенрик Мхитарян опита добавка, но отново стражът успя да избие, в крайна сметка обаче топката стигна до Роберт Левандовски, който на празна врата откри резултата. Второто попадение за германците пък бе дело на Обамеянг в 45-ата минута, който се възползва от прекрасен диагонален пас на Мхитарян.

В 62-ата минута Марко Ройс доведе нещата до класическото 3:0 за Борусия, след като топката му бе спряна от Юлиан Шийбер и той с удар от около 15 метра не остави шансове на вратаря на съперника. В 69-ата минута пък Азис си вкара автогол и доведе нещата до 4:0 за дортундци. В самия край на мача Чиназ направи загубата на Бурса малко по-почетна като реализира за крайното 1:4.

Бурсаспор - Борусия (Д) 1:4
0:1 Левандовски (13)
0:2 Обамеянг (45)
0:3 Ройс (62)
0:4 Азис (69) авт.
1:4 Чиназ (89)

Борусия (Д) (I полувреме):  Лангерак, Хумелс, Дурм, Бандовски, Зар, Гюндоган, Шахин, Блашчиковски, Обамеянг, Мхитарян, Левандовски

Борусия (Д) (II полувреме):  Вайденфелер, Сократис, Суботич, Шмелцер, Гроскройц, Бендер, Дукш, Кирх, Хофман, Ройс, Шийбер