Бразилия би Русия с 3:1 в официалната контрола

Олимпийските вицешампиони от Лондон 2012 от Бразилия победиха първенците от Олимпиадата от Русия с 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 25:17) в официалната приятелска среща между двата отбора, която се игра тази вечер пред над 3000 зрители в залата на Двореца на спорта "Динамо" в Москва.
Бразилия започна мача с Бруно Резенде, Леандро Висото, Едер Карбонера, Рикардо Лукарели, Данте Амарал, Маурицио Соуса и либерото Марио Жуниор. Новият селекционер на "Сборния" Андрей Воронков пък заложи на Сергей Макаров, Николай Павлов, Дмитрий Илиних, Евгений Сивожелез, Артьом Волвич, Андрей Ащев и Алексей Вербов - либерото. Бразилците започнаха страхотно в защита и много силно в атака и успяха да поведат с 8:6. След това с показаната игра "Селесао" не позволи на домакините да изравнят и взеха гейма с 25:20. Втората част започна равностойно, като на първото и второто техническо прекъсване Русия имаше точка преднина - 8:7 и 16:15. Последваха няколко силни на бразилския разпределител Бруно Резенде и кариоките обърнаха резултата до 18:16 в своя полза. Въпреки тайм-аут за Воронков и "Сборная" последваха няколко грешки в атака от страна на руснаците и момчетата на Бернардо Резенда затвориха гейма с 25:20. За началото на третия гейм двамата треньори направиха много промени в съставите си, което пък позволи на олимпийските шампиони да поведат с 13:5 и 16:8 след силна игра на Николай Павлов. Русия спечели спокойно гейма с 25:19 и намали изоставането си на 1:2 гейма. Четвъртата също стартира равностойно, но постепенно бразилският тим дръпна с 16:11 след серия от сервиси на Рикардо Лукарели. В крайна сметка Бразилия спечели гейма с 25:17, а с това и мача с 3:1. Най-полезен за победителите стана Леандро Висото с 21 точки, а Рикардо Лукарели и Данте Амарал добавиха съответно 14 и 12 точки за победата. За тима на Русия Николай Павлов завърши с 16 точки, а Артьом Волвич и влезлият като резерва Алексей Спиридонов завършиха с 12 и 10 точки. Бразилия започва участието си в Световната лига в петък (7 юни) от 18,45 часа българско време, когато гостува на победителя от 2012 година - Полша. На 9 юни (неделя) Полша и Бразилия ще се срещнат за втори път, а мачът ще бъде излъчен пряко у нас по NEWS7 от 21,15 часа българско време. Русия пък ще стартира с домакинства на Иран в петък и събота (7 и 8 юни) от 17,00 часа българско време в Калининград.РУСИЯ – БРАЗИЛИЯ 1:3 (20:25, 20:25, 25:19, 17:25), 25:20 в допълнителния геймРУСИЯ: Сергей Макаров 1, Евгений Сивожелез 9, Николай Павлов16 (4 аса), Андрей Ащев 9, Артьом Волвич 12 (5 блока), Дмитрий Илиних 7 - Алексей Вербов-либеро (Артьом Ермаков-либеро, Антипкин 1, Алексей Спиридонов 10, Максим Жигалов 5, Иля Жилин 3)Старши-треньор: Андрей ВоронковБРАЗИЛИЯ: Бруниньо 1, Едер Карбонера 11, Леандро Висото 21, Робрто Лукавили 14, Маурицио Соуза 4, Данте Амарал 12 - Марио Жуниор-либеро (Алан Барбоса-либеро, Исак 9, Уолъс де Соуза 9, Уилям Аржона 1, Фелипе Фонтелес 2, Маурисио Боргес)Старши-треньор: Бернардо Резенде.