Русия стартира с чисто 3:0 над Иран (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Олимпийският шампион от Лондон 2012 Русия започна с чиста победа участието си в тазгодишната Световна лига. Волейболистите на "Сборная" надиграха категорично Иран, който е воден от легендарния аржентински треньор Хулио Веласко, с 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) в първия мач от Група "В", игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "СК Янтарни" в Калининград.

Първият гейм започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за руснаците - 8:7 след отлични атаки на Дмитрий Мусерский и Николай Павлов. Постепенно гостите от Иран успяха да обърнат резултата до 16:14 в своя полза. Момчетата на Андрей Воронков обаче не предадоха, изравниха при 21:21, след което взеха гейма с 25:21. Втората част също тръгна равностойно, като този път първото техническо прекъсване дойде при предимство за иранците - 8:7. Постепенно руският тим успя да изравни резултата при 12:12 благодарение на Евгений Сивожелез. До края на гейма възпитаниците на Хулио Веласко не успяха да намерят ритъма си на игра и Русия затвори гейма с минимална преднина - 25:23. Олимпийските шампиони стартираха много силно в третия гейм и чрез по-силната си игра в атака успяха да дръпнат с 13:8. Домакините продължиха да оказват силен натиск и без проблеми спечелиха гейма с убедителното 25:17, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за руският тим стана Дмитрий Илиних с 15 точки (3 блока и 55% ефективност в атака), а Дмитрий Мусерский добави 13 точки (5 блока) за победата. За тима на Иран Шахрам Махмуди реализира 11 точки.
РУСИЯ: Сергей Макаров, Евгений Сивожелез 10, Николай Павлов 10, Андрей Ащев 5, Дмитрий Мусерский 13, Дмитрий Илиних 15 - Алексей Вербов-либеро (Сергей Антипкин, Артьом Волвич 1)
Старши-треньор: Андрей Воронков
ИРАН: Шахрам Махмуди 11, Саейд Маруфлакрани, Фархад Гаеми 6, Сейед Мохамад Мусави Ераги 7, Пуря Фаязи 2, Армин Ташакори 6 - Фархад Ахангаран-либеро (Амир Гафур, Мехди Махдави, Хамзех Зарини 3, Адел Голами 4)
Старши-треньор: Хулио Веласко.