Щутгарт е съперникът на Байерн на финала за Купата на Германия (видео)

Отборът на Щутгарт е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Това стана факт след като Щутгарт надделя с 2:1 у дома над Фрайбург на полуфиналите. И трите попадения бяха реализирани през първото полувреме и още по-точно - в първия половин час на срещата. Още в 9-ата минута Щутгарт поведе в резултата с гол на Артур Бока. Той се разписа след пробив отляво и центриране на Ибрахима Траоре. Само 5 минути по-късно Фрайбург изравни с гол на Ян Розентал, който пое топката почти от центъра след пас на Макс Крузе, напредна в половината на домакините и с лек, но прецизен удар по земя преодоля вратаря Свен Улрайх. В 29-ата обаче Мартин Харник вкара втори гол за Щутгарт, разписвайки се с глава, а до края на мача не бяха отбелязани други голове.На финала тимът на Бруно Лабадия ще се изправи срещу преследващия требъл този сезон тим на Байерн (Мюнхен), който вече си осигури титлата в първа Бундеслига и е на полуфинал в Шампионската лига. Финалът за Купата на Германия е на 1 юни на "Олимпия Щадион" в Берлин.ЩУТГАРТ - ФРАЙБУРГ 2:11:0 Бока (9)1:1 Розентал (14)2:1 Харник (29)МИНУТА ПО МИНУТА