Щутгарт е съперникът на Байерн на финала за Купата на Германия (видео)

Отборът на Щутгарт е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Това стана факт след като Щутгарт надделя с 2:1 у дома над Фрайбург на полуфиналите. И трите попадения бяха реализирани през първото полувреме и още по-точно - в първия половин час на срещата. Още в 9-ата минута Щутгарт поведе в резултата с гол на Артур Бока. Той се разписа след пробив отляво и центриране на Ибрахима Траоре. Само 5 минути по-късно Фрайбург изравни с гол на Ян Розентал, който пое топката почти от центъра след пас на Макс Крузе, напредна в половината на домакините и с лек, но прецизен удар по земя преодоля вратаря Свен Улрайх. В 29-ата обаче Мартин Харник вкара втори гол за Щутгарт, разписвайки се с глава, а до края на мача не бяха отбелязани други голове.

На финала тимът на Бруно Лабадия ще се изправи срещу преследващия требъл този сезон тим на Байерн (Мюнхен), който вече си осигури титлата в първа Бундеслига и е на полуфинал в Шампионската лига. Финалът за Купата на Германия е на 1 юни на "Олимпия Щадион" в Берлин.

ЩУТГАРТ - ФРАЙБУРГ 2:1