Фенербахче на Абонданца на два гейма от полуфинал за Купата на CEV

Селекционерът на женския ни национален отбор по волейбол Марчело Абонданца и воденият от него турски гранд Фенербахче СК (Истанбул) са само на два гейма от класиране за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир – за . Момичетата на Абонданца биха категорично като гости чешкия Агел (Простейов) с 3:0 (25:11, 25:21, 25:15) в първия мач от т.нар. "Чалъндж" кръг на турнира, игран снощи пред около 1500 зрители. Втори съдия на срещата пък бе българинът Петър Харизанов.
Срещата-реванш е следващата сряда (12 януари) от 20,00 часа българско време. На волейболистките на Фенербахче им стигат и само два спечелени гейма, за да продължат напред към "Чалъндж" кръга, където ще срещнат победителя от двойката между азербайджанския Азерьол (Баку) и полския Полски Цукиер Факро (Мужина). Над всички за "фенерите" отново бе корейската звезда Йън-Кун Ким с 18 точки (2 блока, 4 аса, 75% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), а чешката националка Анета Хавличкова (1 ас и 67% ефективност в атака) и бразилката Фернанда Гарай (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) добавиха по 11 точки за победата. За тима на Простейов Кейти Кастър завърши със скромните 9 точки.