Още една тъжна вечер за Милан (видео)

Милан загуби от Удинезе с 1:2 на "Сан Сиро" и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Марио Балотели откри в 6-ата минута, но след това "росонерите" бяха тотално надиграни от гостите, които стигнаха до пълен обрат с голове на Луис Муриел от дузпа и резервата Нико Лопес. Предвид огромното изоставане от лидерите в Серия "А", националната купа се явяваше най-реалният шанс на Милан за трофей през сезона, но въпреки това отборът изигра изключително слаб мач и постави под сериозна въпросителна класирането си за евротурнирите. На полуфиналите Удинезе ще се изправи срещу победителя от двойката Сиена - Фиорентина. В предишния кръг тимът от Удине елиминира Интер, а сега успя да стори същото и с градския съперник на "нерадзурите".Това беше втори двубой на миланския гранд под ръководството на Кларънс Зеедорф, след като холандецът дебютира с победа срещу Верона - 1:0. След отсъствие заради контузия в състава на "червено-черните" се завърна десният бек Иняцио Абате, който се появи като резерва в последните минути. Заради вирусно заболяване от сметките отпаднаха Браян Кристанте, Андреа Поли и Кристиан Дзакардо. В центъра на защитата действаха Адил Рами и Кристиан Запата, а карето в отбрана се допълваше от Матия Де Шилио и Урби Емануелсон. Двойка опорни халфове бяха Антонио Ночерино и Найджъл де Йонг, пред тях играеха Валтер Бирса, Кака и Робиньо, а централен нападател беше Марио Балотели.Антонио Ди Натале беше оставен на пейката на Удинезе и вместо него атаката се водеше от Луис Муриел, който доскоро лекуваше травма.Срещата започна с натиск на домакините и резултатът бе открит още в 6-ата минута. Кака видя включилия се по десния фланг Бирса, който центрира към Балотели и СуперМарио отблизо опъна мрежата. След гола Милан продължи да доминира, а гостите разчитаха на епизодични контри. "Фриуланите" стигнаха до няколко статични положения, но не се възползваха от тях.Най-много проблеми за защитата на Милан създаваше Муриел, но той не получаваше достатъчно подкрепа от съотборниците си. В средата на полувремето темпото спадна и дори Удинезе беше отборът, който по-често атакуваше. В 32-ата минута Емануел Баду отправи коварен изстрел, но Кристиан Абиати изби в корнер. Малко след това Бруно Фернандес напредна опасно, но вместо да подаде на свободния Муриел, шутира право в Абиати.Превъзходството на Удинезе в тези минути беше явно и отборът на Франческо Гуидолин заслужено изравни малко преди почивката. Силван Видмер влезе на скорост в наказателното поле и Урби Емануелсон го повали. Муриел хладнокръвно реализира дузпата за 1:1. Другата лоша новина за Милан беше контузията на Кристиан Сапата, на чието място се появи Филип Мексес.В началото на второто полувреме отново в играта на Удинезе имаше повече идеи. В 58-ата минута топката стигна до Андреа Ладзари, но неговият удар беше спасен от Абиати. Резервата Роберто Перейра можеше да даде аванс на гостите с първото си докосване до топката, но изстрелът му рикошира в защитник на Милан и излезе в корнер. "Росонерите" отвърнаха с хубав пробив на Балотели, който навърза няколко бранители, преди да бъде повален пред наказателното поле. Нападателят сам изпълни фаула, но Желко Бъркич изби мощния му шут.С напредването на времето полузащитниците на Милан все по-лесно губеха топката и в 78-ата минута поредната груба грешка беше наказана. Младият Нико Лопес проби през центъра и с много хубав удар успя да изненада Абиати - 1:2. Зеедорф пусна Кейсуке Хонда, но нито японецът, нито някой от съотборниците му съумяха да направят нещо, за да предотвратят провала.МИЛАН - УДИНЕЗЕ 1:2 (1:1)1:0 Балотели (6)1:1 Муриел (41) д.1:2 Лопес (78)МИНУТА ПО МИНУТА