Успех в тосканското дерби прати Фиорентина на полуфинал (видео)

Отборът на Фиорентина намери място сред полуфиналистите в турнира за Купата на Италия след победа с 2:1 срещу Сиена. Тосканското дерби беше очаквано с голям интерес и публиката на "Артемио Франки" видя интересен мач, в който гостите оказаха сериозна съпротива на по-класния си съперник.

Винченцо Монтела направи пет промени в състава на "виолетовите" в сравнение с двубоя срещу Катаня от Серия "А" през уикенда. Титулярно място получи халфът Йосип Иличич и именно той откри резултата в 20-ата минута с хубав удар, който не остави шансове на вратаря на Сиена Симоне Фарели. Хоакин Санчес и Алберто Акуилани пропуснаха да удвоят преднината на Фиорентина, а в 59-ата минута Гилермо Джакомаци с глава изравни.

Последва силен домакински натиск и четвърт час преди края Марвин Компер, също след изстрел с глава, донесе крайната победа на тима от Флоренция.

На полуфиналите Фиорентина ще се изправи срещу Удинезе, след като вчера "фриуланите" елиминираха Милан насред "Сан Сиро".

ФИОРЕНТИНА - СИЕНА 2:1
1:0 Иличич (20)
1:1 Джакомаци (59)
2:1 Компер (75)