Още една тъжна вечер за Милан (видео)

Милан загуби от Удинезе с 1:2 на "Сан Сиро" и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Марио Балотели откри в 6-ата минута, но след това "росонерите" бяха тотално надиграни от гостите, които стигнаха до пълен обрат с голове на Луис Муриел от дузпа и резервата Нико Лопес.

Предвид огромното изоставане от лидерите в Серия "А", националната купа се явяваше най-реалният шанс на Милан за трофей през сезона, но въпреки това отборът изигра изключително слаб мач и постави под сериозна въпросителна класирането си за евротурнирите.

На полуфиналите Удинезе ще се изправи срещу победителя от двойката Сиена - Фиорентина. В предишния кръг тимът от Удине елиминира Интер, а сега успя да стори същото и с градския съперник на "нерадзурите".

Това беше втори двубой на миланския гранд под ръководството на Кларънс Зеедорф, след като холандецът дебютира с победа срещу Верона - 1:0.

След отсъствие заради контузия в състава на "червено-черните" се завърна десният бек Иняцио Абате, който се появи като резерва в последните минути. Заради вирусно заболяване от сметките отпаднаха Браян Кристанте, Андреа Поли и Кристиан Дзакардо. В центъра на защитата действаха Адил Рами и Кристиан Запата, а карето в отбрана се допълваше от Матия Де Шилио и Урби Емануелсон. Двойка опорни халфове бяха Антонио Ночерино и Найджъл де Йонг, пред тях играеха Валтер Бирса, Кака и Робиньо, а централен нападател беше Марио Балотели.

Антонио Ди Натале беше оставен на пейката на Удинезе и вместо него атаката се водеше от Луис Муриел, който доскоро лекуваше травма.

Срещата започна с натиск на домакините и резултатът бе открит още в 6-ата минута. Кака видя включилия се по десния фланг Бирса, който центрира към Балотели и СуперМарио отблизо опъна мрежата. След гола Милан продължи да доминира, а гостите разчитаха на епизодични контри. "Фриуланите" стигнаха до няколко статични положения, но не се възползваха от тях.

Най-много проблеми за защитата на Милан създаваше Муриел, но той не получаваше достатъчно подкрепа от съотборниците си. В средата на полувремето темпото спадна и дори Удинезе беше отборът, който по-често атакуваше. В 32-ата минута Емануел Баду отправи коварен изстрел, но Кристиан Абиати изби в корнер. Малко след това Бруно Фернандес напредна опасно, но вместо да подаде на свободния Муриел, шутира право в Абиати.

Превъзходството на Удинезе в тези минути беше явно и отборът на Франческо Гуидолин заслужено изравни малко преди почивката. Силван Видмер влезе на скорост в наказателното поле и Урби Емануелсон го повали. Муриел хладнокръвно реализира дузпата за 1:1. Другата лоша новина за Милан беше контузията на Кристиан Сапата, на чието място се появи Филип Мексес.

В началото на второто полувреме отново в играта на Удинезе имаше повече идеи. В 58-ата минута топката стигна до Андреа Ладзари, но неговият удар беше спасен от Абиати. Резервата Роберто Перейра можеше да даде аванс на гостите с първото си докосване до топката, но изстрелът му рикошира в защитник на Милан и излезе в корнер. "Росонерите" отвърнаха с хубав пробив на Балотели, който навърза няколко бранители, преди да бъде повален пред наказателното поле. Нападателят сам изпълни фаула, но Желко Бъркич изби мощния му шут.

С напредването на времето полузащитниците на Милан все по-лесно губеха топката и в 78-ата минута поредната груба грешка беше наказана. Младият Нико Лопес проби през центъра и с много хубав удар успя да изненада Абиати - 1:2. Зеедорф пусна Кейсуке Хонда, но нито японецът, нито някой от съотборниците му съумяха да направят нещо, за да предотвратят провала.

МИЛАН - УДИНЕЗЕ 1:2 (1:1)
1:0 Балотели (6)
1:1 Муриел (41) д.
1:2 Лопес (78)