Иван Иванов и Базел опазиха първото място с гол в 93-ата минута

Драматичен гол в 93-ата минута на Джовани Сио донесе на Базел ценно равенство срещу Грасхопър в дербито от 17-ия кръг на швейцарското първенство. По този начин шампионите запазиха първото си място и имат аванс от 3 точки пред гостите от Цюрих. Иван Иванов игра цял мач за Базел. Неговият тим се оказа догонващ в 36-ата минута, когато точен беше Хайрович. След почивката домакините натиснаха, но направиха доста пропуски. Чак в третата минута от добавеното време Джовани Сио успя да изравни.През следващата седмица на Базел предстои решителна битка срещу Шалке 04 в Шампионската лига. Дори и равенство в Гелзенкирхен ще класира швейцарците за осминафиналите.БАЗЕЛ - ГРАСХОПЪР 1:10:1 Хайрович (36)1:1 Сио (90)МИНУТА ПО МИНУТА