Локо (Сф) удари Берое насред Стара Загора

Отборът на Локомотив (София) надви с 1:0 Берое в Стара Загора в среща от 21-ия кръг на "А" група. Игор Джоман си отбеляза автогол в 43-ата минута. Успехът позволи на "железничарите" да натрупат 25 точки и да дишат малко по-спокойно в битката за спасение. Домакините пък са с 29 и вече изостават на пет точки от 7-ия Черно море.През първото полувреме двата тима заложиха на здрава битка. Първи шанс за гол имаха старозагорци в 27-ата минута, но центриране на Елио Мартинс кацна на напречната греда. В 38-ата минута домакините организираха много добра контраатака, но завършващият удар на Давид Каядо мина вляво от вратата.Столичани успяха да поведат още с първата си възможност в мача. Топката бе изсипана в наказателното поле, където Джоман изпревари Маркиньос и с глава я заби в собствената си врата. Секунди преди почивката Венцислав Христов не успя да изравни след подаване на Мартинс.В началото на втората част Гаел Нлундулу пропусна да удвои преднината на "железничарите", след като направи отличен самостоятелен пробив, но не успя да нанесе удар в очертанията на вратата.Двата тима значително вдигнаха оборотите и много бързо си размениха по една опасност. В 55-ата минута старозагорци бяха съвсем близо до заветното попадение, но Божидар Митрев отрази удар на Христов. В ответната атака Маркиньос прати топката в лявата греда с удар от около 20 метра.В 69-ата минута Гаел имаше възможност да реши всичко в срещата, след като бе оставен сам в наказателното поле, но стреля над вратата.В оставащите минути до последния съдийски сигнал футболистите на Берое се активизираха и трайно се настаниха в половината на "червено-черните". В разстояние на пет минути Мартинс на два пъти затрудни Митрев, но вратарят улови кълбото и след удара с глава, и след този с крак. В добавеното време стражът на "железничарите" извади и шут на Христов, с което съвсем отчая домакините.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ