Локо (Сф) удари Берое насред Стара Загора

Отборът на Локомотив (София) надви с 1:0 Берое в Стара Загора в среща от 21-ия кръг на "А" група. Игор Джоман си отбеляза автогол в 43-ата минута. Успехът позволи на "железничарите" да натрупат 25 точки и да дишат малко по-спокойно в битката за спасение. Домакините пък са с 29 и вече изостават на пет точки от 7-ия Черно море.

През първото полувреме двата тима заложиха на здрава битка. Първи шанс за гол имаха старозагорци в 27-ата минута, но центриране на Елио Мартинс кацна на напречната греда. В 38-ата минута домакините организираха много добра контраатака, но завършващият удар на Давид Каядо мина вляво от вратата.

Столичани успяха да поведат още с първата си възможност в мача. Топката бе изсипана в наказателното поле, където Джоман изпревари Маркиньос и с глава я заби в собствената си врата. Секунди преди почивката Венцислав Христов не успя да изравни след подаване на Мартинс.

В началото на втората част Гаел Нлундулу пропусна да удвои преднината на "железничарите", след като направи отличен самостоятелен пробив, но не успя да нанесе удар в очертанията на вратата.

Двата тима значително вдигнаха оборотите и много бързо си размениха по една опасност. В 55-ата минута старозагорци бяха съвсем близо до заветното попадение, но Божидар Митрев отрази удар на Христов. В ответната атака Маркиньос прати топката в лявата греда с удар от около 20 метра.

В 69-ата минута Гаел имаше възможност да реши всичко в срещата, след като бе оставен сам в наказателното поле, но стреля над вратата.

В оставащите минути до последния съдийски сигнал футболистите на Берое се активизираха и трайно се настаниха в половината на "червено-черните". В разстояние на пет минути Мартинс на два пъти затрудни Митрев, но вратарят улови кълбото и след удара с глава, и след този с крак. В добавеното време стражът на "железничарите" извади и шут на Христов, с което съвсем отчая домакините.