Петя Цекова с 21 точки, Мюлюз с изненадваща загуба във Франция

Волейболният отбор на АСПТТ (Мюлюз) допусна малко изненадваща трета загуба във френската Лига А при жените. В мач от 9-ия кръг бившата българска националка Петя Цекова и съотборничките й отстъпиха у дома на Безие (Безие) с 2:3 (21:25, 25:20, 22:25, 26:24, 11:15). Цекова стана най-резултатна за домакините с 21 точки (2 блока, 1 ас и 32% ефективност в атака), но и нейните усилия не помогнаха за победата.Волейболистките на Истър Уест Прованс (Истър) пък записаха 5-то поражение, след като паднаха драматично като гости на Ено Волей (Валенсиен) с 2:3 (24:26, 25:18, 18:25, 25:18, 12:15). Юлия Стоянова стана втора по резултатност с 16 точки (4 блока, 1 ас, 39% ефективност в атака и 95% позитивно посрещане) за Истър. Нейната съотборничка в центъра Нора Богданова не започна като титулярка, но влезе в игра в началото на втората част. Тя завърши със 7 точки (3 блока и 31% ефективност в атака).Тимът на Еврьо (Еврьо) пък загуби като гост от ТФОК (Тервил) с 0:3 (26:28, 11:25, 18:25). Българката Деа Славова се появи в игра като резерва само през втората част за малко и записа 1 блокада за Еврьо.
Mюлюз продължава да е на 2-ро място във временното класиране с 21 точки след 6 победи и 3 загуби. Истър е 6-ти с 12 точки след 4 победи и 5 загуби, а Еврьо е на последното 12-то място с 4 точки след 1 победа и 8 загуби. Следващите им мачове са в събота (30 ноември) от 21,00 часа.