Летящ старт за Славия - новите бели попълнения разсипаха Марек (видео+галерия)

Отборът на Славия стартира ударно в новото първенство на "А" група след домакински успех с 4:1 над Марек. И четирите попадения за белите отбелязаха новопривлечени футболисти. Головата фиеста започна с точен изстрел на взетия от Черноморец Карлос Фонсека. До края на полувремето се разписаха Платини и Станислав Генчев. В началото на втората част Петър Тончев върна един гол, а в продължението на мача Вилиян Бижев изпрати топката за четвърти път в мрежата на дупничани.Белите поведоха с гол на Карлос Фонсека още в 15-та секунда. Тогава отбраната на гостите позволи топката да им бъде отнета в близост до вратата, последва пас към Мишел Платини, който от своя страна пусна към Фонсека и с шут от 11 метра простреля Михайлов.Дупничани опитаха да върнат попадението след опасен шут на Димитър Андонов в 12-та минута, но Георги Петков изби в корнер. Само четири минути по-късно голмайсторът Фонсека направи двойно подаване с Платини, нахлу в наказателното поле на Марек и бе съборен от бранител на гостите. Реферът Георги Димитров посочи бялата точка, а Платини реализира дузпата за 2:0 за Славия.В 39-та минута белите вкараха трети гол. Манзоро центрира от фаул, последва сериозно меле в наказателното поле на дупничани, след което Генчев вкара с шут от близка дистанция. В началото на втората част Фонсека пропусна да вкара четвърти гол, излизайки очи в очи срещу Михайлов. Това обаче стори футболистът на гостите Петър Тончев, който в 54-та минута излезе сам срещу Петков, преодоля белия страж и намали на 3:1 за Славия.Само 120 секунди по-късно играчите на Марек поискаха дузпа за нарушение срещу Кристиян Петков, но съдията остана безмълвен.Постепенно играта се пренесе в центъра на терена и срещата се доиграваше до 92-та минута, когато резервата Вилиян Бижев, преминал и през английския Ливърпул, получи пас от свой съотборник и с точен удар оформи крайното 4:1 за Славия.СЛАВИЯ - МАРЕК 4:11:0 Карлос Фонсека 12:0 Платини 16 д.3:0 Станислав Генчев 393:1 Петър Тончев 544:1 Вилиян Бижев 90+2СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕснимки: Марин Маринов, Sportal.bg