Реал Мадрид се предаде без бой (видео + галерия)

Реал Мадрид окончателно се сбогува с шансовете си за титла в Примера след загуба с 0:2 при гостуването си на Селта в двубой от предпоследния кръг. По същото време Атлетико Мадрид и Барселона записаха ремита в своите срещи, с което "белите" вече са на 5 точки от първото място. За отборите на Диего Симеоне и Херардо Мартино пък остана да определят шампиона след седмица.Тази вечер Реал направи много слаб мач и си плати за две фрапантни грешки на Серхио Рамос и Чаби Алонсо, от които се възползва Шарлиз в 42-ата и 63-ата минути, реализирайки попаденията на "Балаидос". Така бъдещият наставник на Барселона Луис Енрике свърши отлична работа за каталунците, спирайки омразния съперник от "Сантиаго Бернабеу". Столичани видимо мислеха само за оставащия им финал в Шампионската лига, което си личеше от липсата им на настроение. Карло Анчелоти избра състав без Кристиано Роналдо, Пепе, Даниел Карвахал, Гарет Бейл, Анхел ди Мария и Карим Бензема и това си пролича. Алваро Мората започна на върха на атаката, а възстановеният от контузия Сами Кедира зае място в средата до Каземиро и Чаби Алонсо. Младият Начо Фернандес пък партнираше на Рамос пред Диего Лопес.Галисците, които до днес бяха девети, играеха само за честта си и я защитиха. Нолито създаде първото опасно положение в 7-ата минута, като стреля по диагонала, но Лука Модрич изби в корнер. Реал притесни Алварес чак в 35-ата минута, когато Иско беше близо до попадението. В 42-ата минута дойде първата груба грешка на гостите. Тогава Серхио Рамос сгреши пред наказателното поле и Шарлиз му отне топката, за да я изстреля зад гърба на Диего Лопес - 1:0.Ключов момент дойде в 50-ата минута, когато Реал имаше претенции за дузпа за задържане на Модрич, но съдията си замълча. Две минути по-късно мощен шут на Алваро Мората беше отразен с мъка от Серхио Алварес.Така се стигна и до 63-ата минута. Иско пропусна да изравни, когато беше изведен сам, като волето му не успя да преодолее вратаря. Домакините веднага подеха атака и стигнаха до половината на гостите, където Чаби Алонсо подцени ситуацията и наивно върна топката към Диего Лопес, без да погледне, че Шарлиз дебнеше наблизо. Нападателят само това чакаше, като пресече подаването и вкара за 2:0.Четири минути след това и Фабио Коентрао излезе на добра позиция, но типично за защитник не показа хладнокръвие. Анчелоти стигна до там, че за последната четвърт на мача гласува доверие на дебютанта Вилиан Жозе. 22-годишният бразилец от дубъла застана отпред до Мората, но очаквано не помогна с нищо.След седмица Реал приема Еспаньол в последния кръг, но всички в Мадрид вече мислят за 24 май и сблъсъка с Атлетико в Лисабон.ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯСТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ