Реал Мадрид се предаде без бой (видео + галерия)

Реал Мадрид окончателно се сбогува с шансовете си за титла в Примера след загуба с 0:2 при гостуването си на Селта в двубой от предпоследния кръг. По същото време Атлетико Мадрид и Барселона записаха ремита в своите срещи, с което "белите" вече са на 5 точки от първото място. За отборите на Диего Симеоне и Херардо Мартино пък остана да определят шампиона след седмица.

Тази вечер Реал направи много слаб мач и си плати за две фрапантни грешки на Серхио Рамос и Чаби Алонсо, от които се възползва Шарлиз в 42-ата и 63-ата минути, реализирайки попаденията на "Балаидос". Така бъдещият наставник на Барселона Луис Енрике свърши отлична работа за каталунците, спирайки омразния съперник от "Сантиаго Бернабеу".

Селта - Реал Мадрид 0:2

Столичани видимо мислеха само за оставащия им финал в Шампионската лига, което си личеше от липсата им на настроение. Карло Анчелоти избра състав без Кристиано Роналдо, Пепе, Даниел Карвахал, Гарет Бейл, Анхел ди Мария и Карим Бензема и това си пролича. Алваро Мората започна на върха на атаката, а възстановеният от контузия Сами Кедира зае място в средата до Каземиро и Чаби Алонсо. Младият Начо Фернандес пък партнираше на Рамос пред Диего Лопес.

Галисците, които до днес бяха девети, играеха само за честта си и я защитиха. Нолито създаде първото опасно положение в 7-ата минута, като стреля по диагонала, но Лука Модрич изби в корнер. Реал притесни Алварес чак в 35-ата минута, когато Иско беше близо до попадението.

В 42-ата минута дойде първата груба грешка на гостите. Тогава Серхио Рамос сгреши пред наказателното поле и Шарлиз му отне топката, за да я изстреля зад гърба на Диего Лопес - 1:0.

Ключов момент дойде в 50-ата минута, когато Реал имаше претенции за дузпа за задържане на Модрич, но съдията си замълча. Две минути по-късно мощен шут на Алваро Мората беше отразен с мъка от Серхио Алварес.

Така се стигна и до 63-ата минута. Иско пропусна да изравни, когато беше изведен сам, като волето му не успя да преодолее вратаря. Домакините веднага подеха атака и стигнаха до половината на гостите, където Чаби Алонсо подцени ситуацията и наивно върна топката към Диего Лопес, без да погледне, че Шарлиз дебнеше наблизо. Нападателят само това чакаше, като пресече подаването и вкара за 2:0.

Четири минути след това и Фабио Коентрао излезе на добра позиция, но типично за защитник не показа хладнокръвие.

Анчелоти стигна до там, че за последната четвърт на мача гласува доверие на дебютанта Вилиан Жозе. 22-годишният бразилец от дубъла застана отпред до Мората, но очаквано не помогна с нищо.

След седмица Реал приема Еспаньол в последния кръг, но всички в Мадрид вече мислят за 24 май и сблъсъка с Атлетико в Лисабон.