Голова драма на "Олимпико"! Секунди не стигнаха на Верона за победа срещу Лацио (видео)

Отборите на Лацио и Верона завършиха 3:3 в невероятно шоу на "Стадио Олимпико" в Рим. Двубоят бе от 35-ия кръг на Серия "А". Освен с шестте гола, мачът ще се запомни и с два червени картона - по един за всеки от двата тима. Веронци бяха буквално на 2-3 минути от това да си тръгнат от Вечния град с победа, но дузпа в последните секунди спаси "орлите" от поражение.Балде Кейта изведе Лацио напред в резултата в 30-ата минута, но Маркиньо изравни в 37-ата преди почивката. През второто полувреме двубоят се превърна в истински трилър. В 60-ата минута Сенад Лулич отново даде аванс на "орлите" в резултата, но 9 минути по-късно младият аржентински талант Хуан Мануел Итурбе бе изпуснатот отбраната в бяло-синьо и направи резултата 2:2.В 83-ата минута защитата на Лацио проспа едно центриране по земя на Емил Халфредсон, топката достигна до Ромуло и той от непосредствена близост я насочи в мрежата зад Ертит Бериша.Това обаче не бе всичко. В последните секунди реферът прецени, че Микеланджело Албертаци е извършил нарушение в наказателното поле на Верона срещу влезлия в игра като резерва Мирослав Клозе и отсъди дузпа в полза на Лацио. Стражът Рафаел изби топката след удара от бялата точка на Стефано Маури, но топката се върна в Маури и при добавката той реализира за 3:3.В заключителните минути червени картони получиха Лулич от Лацио - за груб фаул срещу Итурбе, и Албертаци - заради втори жълт картон за нарушението при дузпата срещу Клозе.След това равенство Лацио заема девето място в класирането с 53 точки, докато Верона е на 10-а позиция със същия брой точки. Двата тима са на 4 точки зад петия Интер два кръга преди края на шампионата.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ