Тимът на Ники Михайлов аут от Европа, въпреки гол номер №20 на Лука Тони (видео)

Отборът на Николай Михайлов Верона изпусна последния влак за участие в Лига Европа, след като завърши 2:2 с Удинезе пред своите тифози на “Марк Антонио Бентегоди”. Тимът, воден от своя голмайстор Лука Тони може да съжалява, че във втори пореден мач изпусна трите точки в продължението и пропиля шанса си да се класира за евротурнирите.

След равенството с Лацио на “Олимпико” в началото на седмицата 3:3, днес тимът на контузения Михайлов поведе с 2:0 в 54-ата минута, но въпреки страхотната подкрепа на 23 000 свои тифози изпусна успеха.

Лука Тони откри в 14-ата минута след точно изпълнена дузпа. Това бе гол номер 20 за него в Серия “А” през този сезон. Тони можеше да вкара и второ попадение, но негов изстрел бе избит от Данило пред голлинията. През втората част Емил Халфредсон удвои от малък ъгъл с гол от воле и взриви трибуните.
Само 120 секунди по-късно Антонио Ди Натале с великолепно изпълнение от въздуха намали и обра овациите на всички с гол № 14 за него. До края на срещата гостите натиснаха своя противник и на два пъти пропуснаха.
Така се стигна до 91-ата минута, когато влезлия три минути по-рано Eмануел Баду изравни със своя пети гол за сезона.
Точката бе 54-а за Верона и остави тима на девето място. Удинезе пък е на 13-то място с 43 точки кръг преди края на сезона.

Въпреки равенството играчите на Верона бяха изпратени с бурни аплодисменти от своите тифози след последния мач за сезона в Серия “А” на своя стадион.