Черноморец с обрат за три минути - надеждата за спасение на акулите остава жива (видео)

Черноморец би с 2:1 като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от 28-ия кръг на "А" група и се доближи на шест точки от спасителното 10-о място в шампионата, което към този момент се заема от състава на Славия. Неврокопчани поведоха с гол на Маркес през първата част, но в средата на второто полувреме с голове на Лъчезар Балтанов и Милен Василев акулите осъществиха пълен обрат.Гостите започнаха по-мотивирано срещата, но удари на Балтанов и Траянов не намериха целта.В 38-та минута домакините откриха резултата при първата си по-сериозна атака. Панайотов подаде към Маркес, който напредна отдясно и след изстрел от средна дистанция прониза вратаря на акулите Кунчев.В началото на втората част двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Райков центрира опасно от фаул, но няколко футболисти на Черноморец се разминаха с топката. В 57-та минута пък Витанов пусна към Башов, на когото сантиметри не достигнаха да изпревари Кунчев.Четири минути по-късно Бранимир Костадинов предизвика разправия на терена, тъй като отказа да върне топката на домакините, които я бяха изкарали заради контузия на техен съотборник, а вместо това организира опасна атака.В 67-та минута Черноморец успя да изравни. Балтанов стреля без забавяне от 12-13 метра и изпрати топката в горния десен ъгъл на Абди Абдиков. Само три минути по-късно акулите осъществиха пълен обрат. Резервата Милен Василев преодоля футболист на Пирин и след шут извън границата на наказателното поле вкара за 2:1 за Черноморец.До края на срещата играта се накъса и двата отбора рядко застрашаваха противниковата врата.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ