Черноморец с обрат за три минути - надеждата за спасение на акулите остава жива (видео)

Черноморец би с 2:1 като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от 28-ия кръг на "А" група и се доближи на шест точки от спасителното 10-о място в шампионата, което към този момент се заема от състава на Славия.

Неврокопчани поведоха с гол на Маркес през първата част, но в средата на второто полувреме с голове на Лъчезар Балтанов и Милен Василев акулите осъществиха пълен обрат.

Гостите започнаха по-мотивирано срещата, но удари на Балтанов и Траянов не намериха целта.

В 38-та минута домакините откриха резултата при първата си по-сериозна атака. Панайотов подаде към Маркес, който напредна отдясно и след изстрел от средна дистанция прониза вратаря на акулите Кунчев.

В началото на втората част двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Райков центрира опасно от фаул, но няколко футболисти на Черноморец се разминаха с топката. В 57-та минута пък Витанов пусна към Башов, на когото сантиметри не достигнаха да изпревари Кунчев.

Четири минути по-късно Бранимир Костадинов предизвика разправия на терена, тъй като отказа да върне топката на домакините, които я бяха изкарали заради контузия на техен съотборник, а вместо това организира опасна атака.

В 67-та минута Черноморец успя да изравни. Балтанов стреля без забавяне от 12-13 метра и изпрати топката в горния десен ъгъл на Абди Абдиков. Само три минути по-късно акулите осъществиха пълен обрат. Резервата Милен Василев преодоля футболист на Пирин и след шут извън границата на наказателното поле вкара за 2:1 за Черноморец.

До края на срещата играта се накъса и двата отбора рядко застрашаваха противниковата врата.