Глътка въздух за Малага в битката за оцеляване (видео)

Макар и с 10 човека от средата на второто полувреме, Малага победи с 2:0 като гост Селта и взе много ценни три точки в битката за оцеляване в Примера. И двата гола за тима на Бернд Шустер бяха дело на халфа Игнасио Камачо. Юношата на Атлетико Мадрид откри резултата в 24-ата минута, а малко по-късно се разписа за втори път и помогна на Малага да излезе на 12-о място в класирането. Селта пък е на 11-а позиция.В първите минути съперниците удариха по веднъж гредата. Първо това стори крилото на Селта Михаел Крон-Дели, а после и Самуел Гарсия Санчес нямаше късмет след пас на Роке Санта Крус.В средата на полувремето вратарят на домакините Йоел Родригес изби удар на Санта Крус, но пръв до топката стигна Камачо, който откри резултата. В 32-ата минута Сержио барбоса - Дуда центрира от фаул и отново Камачо с глава бе точен за 0:2.След почивката Дуда беше изгонен за втори жълт картон, но футболистите на Селта така и не застрашиха по-сериозно вратата на Вилфредо Кабайеро. МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА