Глътка въздух за Малага в битката за оцеляване (видео)

Макар и с 10 човека от средата на второто полувреме, Малага победи с 2:0 като гост Селта и взе много ценни три точки в битката за оцеляване в Примера. И двата гола за тима на Бернд Шустер бяха дело на халфа Игнасио Камачо. Юношата на Атлетико Мадрид откри резултата в 24-ата минута, а малко по-късно се разписа за втори път и помогна на Малага да излезе на 12-о място в класирането. Селта пък е на 11-а позиция.

В първите минути съперниците удариха по веднъж гредата. Първо това стори крилото на Селта Михаел Крон-Дели, а после и Самуел Гарсия Санчес нямаше късмет след пас на Роке Санта Крус.

В средата на полувремето вратарят на домакините Йоел Родригес изби удар на Санта Крус, но пръв до топката стигна Камачо, който откри резултата. В 32-ата минута Сержио барбоса - Дуда центрира от фаул и отново Камачо с глава бе точен за 0:2.

След почивката Дуда беше изгонен за втори жълт картон, но футболистите на Селта така и не застрашиха по-сериозно вратата на Вилфредо Кабайеро.