Десет от Лион се пребориха за точка срещу Сент Етиен, но титлата се отдалечава (видео)

Отборите на Лион и Сент Етиен не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 33-ия кръг в Лига 1. Домакините на "Жерлан" се пребориха за точката, макар да играха с човек по-малко от 29-ата минута след червен картон на Линдсей Рос. Това реми обаче не ги устройва особено, тъй като то може да се окаже решаващо в битката за титлата.Срещата започна отлично за Лион и в 24-ата минута Клинтън Н'Жие откри резултата след като получи чудесен извеждащ пас от Набил Фекир и хладнокръвно реализира останал сам срещу вратаря. Само пет минути по-късно обаче съдията даде дузпа за Сент Етиен за игра с ръка на Рос в наказателното поле, като дори извади доста пресилен директен червен картон на защитника, а Макс-Ален Градел бе точен от бялата точка за 1:1. В самия край на полувремето гостите направиха и пълен обрат след хубава контра и гол на Ромен Амума.Лион все пак стигна до изравняване в 48-ата минута на второто полувреме, когато Кристоф Жале с глава бе точен след центриране от фаул за 2:2. Домакините потърсиха и пълен обрат до края на мача, но усилията им останаха безплодни.Така Лион отново се върна на върха в класирането с 65 точки, колкото има и Пари Сен Жермен, но той е с мач по-малко. Сент Етиен пък се намира на 5-ото място с 57 точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ