Динамо се препъна в Грозни

В среща от 24-ия кръг на руското първенство Терек и Динамо (Москва) не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. По този начин динамовци пропуснаха добра възможност да се доближат до второто място, заемано в момента от Краснодар. разликата между двата тима остава 5 точки, но "бяло-сините" са с мач по-малко. Терек остава в средата на класирането, без шанс да се класира в евротурнирите, но и далеч от зоната на изпадащите.Началото беше равностойно, но постепенно халфовете на Динамо овладяха средата на терена. В 21-ата минута Артур Юсупов се вклини в защитата на Терек и подаде към Алексей Ионов, но той стреля над вратата. Домакините отговориха с опасен изстрел с глава на централния защитник Марчин Коморовски, преминал на сантиметри от целта. В 33-ата минута Александър Кокорин преодоля вратаря на Терек Ярослав Годзюр, но после Андрей Семьонов изби удара му. В края на полувремето наставникът на Динамо Станислав Черчесов направи две принудителни смени заради контузииите на десния бек Борис Ротенберг и единствения чист нападател Кевин Курани. Техните места заеха Алексей Козлов и Роман Зобнин.След почивката Динамо продължи да търси по-настойчиво гола. В 61-ата минута Кристофър Самба беше оставен сам след центриране от фаул, но стреля право в ръцете на Годзюр. Домакините от Терек атакуваха рядко и разчитаха най-вече на статични положения.В последните минути хаотичният натиск на Динамо можеше да донесе победен гол, но Годзюр по фантастичен начин спаси силен изстрел на Зобнин.В следващия кръг столичани гостуват на Ростов, а Терек ще пътува до Перм за мач с Амкар.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА