Динамо се препъна в Грозни

В среща от 24-ия кръг на руското първенство Терек и Динамо (Москва) не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. По този начин динамовци пропуснаха добра възможност да се доближат до второто място, заемано в момента от Краснодар. разликата между двата тима остава 5 точки, но "бяло-сините" са с мач по-малко. Терек остава в средата на класирането, без шанс да се класира в евротурнирите, но и далеч от зоната на изпадащите.

Началото беше равностойно, но постепенно халфовете на Динамо овладяха средата на терена. В 21-ата минута Артур Юсупов се вклини в защитата на Терек и подаде към Алексей Ионов, но той стреля над вратата. Домакините отговориха с опасен изстрел с глава на централния защитник Марчин Коморовски, преминал на сантиметри от целта. В 33-ата минута Александър Кокорин преодоля вратаря на Терек Ярослав Годзюр, но после Андрей Семьонов изби удара му.

В края на полувремето наставникът на Динамо Станислав Черчесов направи две принудителни смени заради контузииите на десния бек Борис Ротенберг и единствения чист нападател Кевин Курани. Техните места заеха Алексей Козлов и Роман Зобнин.

След почивката Динамо продължи да търси по-настойчиво гола. В 61-ата минута Кристофър Самба беше оставен сам след центриране от фаул, но стреля право в ръцете на Годзюр. Домакините от Терек атакуваха рядко и разчитаха най-вече на статични положения.

В последните минути хаотичният натиск на Динамо можеше да донесе победен гол, но Годзюр по фантастичен начин спаси силен изстрел на Зобнин.

В следващия кръг столичани гостуват на Ростов, а Терек ще пътува до Перм за мач с Амкар.